Young Lions Молодые львы участники по категориям

Young Lions Print Teams

Country

Competitor

Competitor

Company

First Name

Last Name

ARGENTINA

Facundo

Alvarez

PUBLICIS ARGENTINA

ARGENTINA

Sebastian

Cestaro

PUBLICIS ARGENTINA

AUSTRALIA

Zenon

Predecki

JWT

AUSTRALIA

Millicent

Malcolm

JWT

AUSTRIA

Tobias

Schneider

LES AVIGNONS

AUSTRIA

Nadja Maria

Kupsa

FREELANCER

BELARUS

Aksana

Ivanova

PRIMARY/JWT

BELARUS

Valiantsin

Balanovich

PRIMARY/JWT

BRAZIL

Diego

Limberti

SANTA CLARA

BRAZIL

Caio

Lekecinskas

JWT BRAZIL

CANADA

Emma

Quiroz

SID LEE

CANADA

Barbato "Bobby"

Martiniello

SID LEE

CHILE

David Esteban

Salinas Fernández

PUBLICIS

CHILE

Luis Osvaldo

Ramos Badilla

PUBLICIS

CHINA

Yushan

Liu

HAVAS WORLDWIDE SHANGHAI

CHINA

Tai Tung

Chan

HAVAS WORLDWIDE SHANGHAI

COLOMBIA

Juan David

Arboleda

DDB COLOMBIA

COLOMBIA

Daniel

Arciniegas

DDB COLOMBIA

COSTA RICA

Josafat

Padilla

JOTABEQU GREY

COSTA RICA

Allan

Jimenez

JOTABEQU GREY

CZECH REPUBLIC

Alexandra

Mikhaylova

WMC GREY

CZECH REPUBLIC

Jan

Benda

WMC GREY

DENMARK

Jeppe

Kuld

TBWA\DENMARK

DENMARK

Tobias

Løvschall-Wedel

TBWA\DENMARK

ECUADOR

Ivanna

Salgado

SHARE DIGITAL AGENCY

ECUADOR

Russell

Thomson

SHARE DIGITAL AGENCY

FINLAND

Paula

Salmikangas

BOB THE ROBOT

FINLAND

Jenni

Juntunen

BOB THE ROBOT

FRANCE

Jordan

Lemarchand

BETC

FRANCE

Julien

Deschamps

BETC

GERMANY

Oliver

Tiersch

JUNG von MATT

GERMANY

Pia Elisabeth

Mader

JUNG von MATT

GREECE

Danae

Ntalipi

GREY ATHENS

GREECE

Giannoula

Katopodi

GREY ATHENS

GUATEMALA

Christian

Acevedo López

ECO Y&R GUATEMALA

Salomón

GUATEMALA

Cristian

Polanco Sosa

ECO Y&R GUATEMALA

Armando

HONG KONG

Keniz

Cheng

HAVAS WORLDWIDE HONG KONG

HONG KONG

Flora

Chiu

HAVAS WORLDWIDE HONG KONG

INDIA

Gaurav

Joshi

PUBLICIS COMMUNICATIONS

INDIA

Siddharth

Joglekar

PUBLICIS COMMUNICATIONS

ITALY

Andrea

Fumagalli

Y&R ITALY

ITALY

Domenico

Greco

Y&R ITALY

JAPAN

TBC

JAPAN

TBC

KAZAKHSTAN

Assem

Kiyalova

TBWA\CENTRAL ASIA &

CAUCASUS

KAZAKHSTAN

Rustam

Mussabekov

TBWA\CENTRAL ASIA &

CAUCASUS

MEXICO

Jorge Amhed

Kahuam Pérez

SPARKLING

MEXICO

Manuel

Massonneau

YOUNG & RUBICAM

NIGERIA

Ifeanyi

Mazi

SO&U

NIGERIA

Sandra

Ebulu

SO&U

NORWAY

Aleksander

Erichsen

TRY/APT ADVERTISING AGENCY

NORWAY

Thea Charlotte

Emanuelsen

TRY/APT ADVERTISING AGENCY

PERU

André

Toledo Salvador

Y&R

PERU

Jorge

Rocca

Y&R

POLAND

Marcin

Pucyk

OGILVY GROUP POLAND

POLAND

Kamil

Kotarba

OGILVY GROUP POLAND

PORTUGAL

Nuno

Gomes

OGILVY & MATHER PORTUGAL

PORTUGAL

Tiago

Pereira

OGILVY & MATHER PORTUGAL

RUSSIA

Ilia

Zorin

AM/PM CREATIVE AGENCY

RUSSIA

Nikita

Litvinenko

AM/PM CREATIVE AGENCY

SINGAPORE

Shi Min

Wong

JWT SINGAPORE

SINGAPORE

Michelle

Fun

PUBLICIS SINGAPORE

SLOVAKIA

TBC

SLOVAKIA

TBC

SRI LANKA

Dushan

Pieris

PHOENIX OGILVY & MATHER

SRI LANKA

Nigel

Nugawela

PHOENIX OGILVY & MATHER

SWEDEN

Frida

Siversen Ljung

TBWA\STOCKHOLM

SWEDEN

Nayeli

Kremb

TBWA\STOCKHOLM

SWITZERLAND

Nora

Bertoli

ADVICO Y&R

SWITZERLAND

Olivia

Gnani

ADVICO Y&R

THE NETHERLANDS

Jurre

Van de Ven

DUTCH YOUNG CREATIVES

THE NETHERLANDS

Rita

Lopes van den

DUTCH YOUNG CREATIVES

Broek

THE PHILIPPINES

Nicolas Gabriel

Abrenilla

PUBLICIS JIMENEZBASIC

THE PHILIPPINES

Jason

Burayag

PUBLICIS JIMENEZBASIC

TURKEY

Ceyda

Koc

ALAMETIFARIKA

TURKEY

Nuri

Gulver

ALAMETIFARIKA

UKRAINE

Viktor

Kolodiazhnyi

CHEIL COMMUNICATIONS

UKRAINE

Yuliia

Kolesnyk

CHEIL COMMUNICATIONS

UNITED ARAB

Maram

Ashour

MEMAC OGILVY

EMIRATES

UNITED ARAB

Conrad

Theron

MEMAC OGILVY

EMIRATES

UNITED KINGDOM

Jake

Attree

DARE

UNITED KINGDOM

Matt

Callaby

DARE

URUGUAY

Juan Pablo

Steneri

NOTABLE

URUGUAY

Sebastián

Gavary

AMÉN

USA

Robyn

Tenenbaum

DIGITASLbi

USA

Shelby

Rodeffer

DIGITASLbi

VIETNAM

Ngoc

Vuong Bao

DDB GROUP VIETNAM

VIETNAM

Vu

Nguyen Huy

DDB GROUP VIETNAM

Young Lions Cyber Teams

Country

Delegate First

Delegate Last

Company

Name

Name

ARGENTINA

Sebastian

Higueret Aquize

ICOLIC

ARGENTINA

Christian

Leal Saint Jean

ICOLIC

AUSTRALIA

Laura

Petruccelli

GREY MELBOURNE

AUSTRALIA

Rohan

Cooke

GREY MELBOURNE

AUSTRIA

Isabelle

Stadler

DEMNER, MERLICEK &

BERGMANN

AUSTRIA

Marc

Metzler

DEMNER, MERLICEK &

BERGMANN

BELARUS

Vladimir

Mogilevets

PRKVADRAT

BELARUS

Siarhei

Samafalau

PRKVADRAT

BRAZIL

Henrique

Rojas

AGE ISOBAR

BRAZIL

Bruno

Luglio

DAVID

CANADA

Steven

Tiao

LEO BURNETT TORONTO

CANADA

Michael

Morelli

TBC

CHINA

Yingchen

Xu

RAZORFISH SHANGHAI

CHINA

Yindong

Huang

RAZORFISH SHANGHAI

CHINESE TAIPEI

Peihan

Hsiuan

MEDIALAND DIGITAL STRATEGY

CHINESE TAIPEI

Yi-Hsuan

Lan

MEDIALAND DIGITAL STRATEGY

COLOMBIA

Alejandro

Gómez Guzmán

SANCHO BBDO

COLOMBIA

Diana Carolina

Poblador González

SANCHO BBDO

COSTA RICA

Pablo

Castillo

JWT COSTA RICA

COSTA RICA

Paula

Corella

JWT COSTA RICA

CZECH REPUBLIC

Kristyna

Stepankova

DARK SIDE

CZECH REPUBLIC

Milan

Zvára

DARK SIDE

FINLAND

Christine

Göös

TBWA\HELSINKI

FINLAND

Heini

Puha

TBWA\HELSINKI

FRANCE

Chloe

Lefour

LEO BURNETT FRANCE

FRANCE

Allan

Huon

LEO BURNETT FRANCE

GERMANY

Julia

Mutschler

PILOT

GERMANY

Marius

Pierenkemper

PILOT

GREECE

Alexandros

Esslin

SOHO SQUARE ATHENS

GREECE

Nestoras

Kechagias

OGILVYONE WORLDWIDE

ATHENS

GUATEMALA

Ana Cristina

Valdéz Gomar

LOS PUBLICISTAS GUATEMALA

GUATEMALA

Diego

Nuñez Buonafina

LOS PUBLICISTAS GUATEMALA

HUNGARY

Gábor

Gönci

EBOLA SOCIAL

HUNGARY

Hai Anh

Le

MÖBIUS MOBILE MARKETING

ITALY

Dario

Marongiu

M&C SAATCHI

ITALY

Luca

Fulciniti

M&C SAATCHI

JAPAN

Miho

Ishizuka

PARTY

JAPAN

Akitomo

Okuda

THA

LATVIA

Krista

Šepeda

MOOZ!

LATVIA

Raitis

Kalniņš

MOOZ!

MEXICO

Rafael

Archundia

FCB WORLDWIDE

Betancourt

MEXICO

Aléxandros Daudet

Durán López

JWT MEXICO

NORWAY

Reidun

Solvik

KITCHEN LEO BURNETT

NORWAY

Angelica

Askvik

KITCHEN LEO BURNETT

POLAND

Tomasz

Matuszewski

OGILVY GROUP POLAND

POLAND

Bartłomiej

Rutkowski

OGILVY GROUP POLAND

PORTUGAL

Filipe

de Carvalho

EXCENTICGREY

PORTUGAL

Inês

Lopes

EXCENTICGREY

ROMANIA

TBC

ROMANIA

TBC

RUSSIA

Kirill

Levashov

VOSKHOD

RUSSIA

Valeriy

Volchetskiy

POSSIBLE HUNGRY BOYS

SLOVAKIA

TBC

SLOVAKIA

TBC

SLOVENIA

Aleksandra

Prus

VBG

SLOVENIA

Ajda

Žagar

HELIVIDEO

SPAIN

Borja

Usandizaga

CONTRAPUNTO BBDO

SPAIN

Alberto

Contera

CONTRAPUNTO BBDO

SWEDEN

Ulrika

Karlberg

FORSMAN & BODENFORS

SWEDEN

Viktor

Brittsjö

FORSMAN & BODENFORS

SWITZERLAND

Luca

Schneider

HAVAS WORLDWIDE

SWITZERLAND

SWITZERLAND

Eric

Markowski

HAVAS WORLDWIDE

SWITZERLAND

THE

Stefan

Apswoude

DUTCH YOUNG CREATIVES

NETHERLANDS

THE

Willem

Droog

DUTCH YOUNG CREATIVES

NETHERLANDS

TURKEY

Ercan

Nailoglu

41?29!

TURKEY

Gizil

Karakılavuz

41?29!

UKRAINE

Evelina

Iatselenko

VGNC

UKRAINE

Iryna

Ilchanka

TABASCO

UNITED KINGDOM

Nick

Fearnley

REHABSTUDIO

UNITED KINGDOM

Richard

Brown

ANOMALY UK

USA

Ryan

Bacharach

DIGITASLBI

USA

Rachel

Theberge

DIGITASLBI

USA

Madlenne

Kramer

LATIN MARKET CIRCULO

CREATIVO

USA

Marcela

Angeles Macedo

CONILL ADVERTISING

Young Lions Media Teams

Country

Competitor

Competitor

Company

First Name

Last Name

ARGENTINA

Patricio

Shilton

UNIVERSAL McCANN

ARGENTINA

Lucia

Parodi

UNWW

AUSTRALIA

John

Dawson

MINDSHARE

AUSTRALIA

Jason

Maggs

MINDSHARE

AUSTRIA

Leo

Grübl

MINDSHARE

AUSTRIA

Niklas

Wiesauer

MINDSHARE

BELARUS

Hanna

Tsishkevich

TDI GLOBAL Ltd

BELARUS

Aliaksei

Ventskevich

TDI GLOBAL Ltd

BRAZIL

Guilherme

Cavalcante

WIEDEN + KENNEDY

BRAZIL

Camila

Gazzano

FCB BRASIL

CANADA

Jessica

Stein

MEDIA EXPERTS

CANADA

Carla

Museitef

MEDIA EXPERTS

CHILE

Cristián

Ortega Opazo

MEC CHILE

Esteban

CHILE

Javier

Cruz García-

MEC CHILE

Alejandro

Huidobro

CHINA

Tingting

Song

CHEIL CHINA

CHINA

Tingting

Zhang

CHEIL CHINA

COLOMBIA

Ernesto

Sánchez Guerrero

MEDIACOM

COLOMBIA

Daniel

Rodriguez Jaramillo

MEDIACOM

CZECH REPUBLIC

Matěj

Masařík

HAVAS WORLDWIDE PRAGUE

CZECH REPUBLIC

Ondrej

Bartos

HAVAS WORLDWIDE PRAGUE

GERMANY

Sarah

Lösch

HAVAS MEDIA

GERMANY

Pascal-Ramon

Mansmann

HAVAS MEDIA

GUATEMALA

Ana Lucia

Rojas Palma

4AM SAATCHI & SAATCHI

GUATEMALA

Rodrigo

Escribá Barillas

4AM SAATCHI & SAATCHI

INDIA

Chinmay

Kelkar

MEDIACOM COMMUNICATIONS

Rajesh

INDIA

INDIA

Rohan Nawal

Sood

MEDIACOM COMMUNICATIONS

INDIA

INDONESIA

Aidil

Akbar Latief

SOHO SQUARE

INDONESIA

Finy Santeri

Tjong

SOHO SQUARE

ITALY

Sabina

Marchetti

HAVAS MEDIA

ITALY

Marco Donato

Quartucci

MINDSHARE

JAPAN

Suguru

Kawai

HAKUHODO

JAPAN

Homare

Takahashi

HAKUHODO DY MEDIA PARTNERS

MALAYSIA

Joyce

Petiza

MEDIACOMPETE

MALAYSIA

Noelle (Lai

Wong

MEDIACOMPETE

Mun)

NEW ZEALAND

Harriet

Finnigan

SPARK PHD

NEW ZEALAND

Brendan

Hewitt

SPARK PHD

NIGERIA

Joshua

Fakayode

MEDIAREACH OMD

NIGERIA

Rotimi

Ogunwede

MEDIAREACH OMD

NORWAY

Eva

Reppen

IUM

NORWAY

Henrik

Birkeland

IUM

POLAND

Lukasz

Kowalczyk

STARLINK

POLAND

Lukasz

Malinowski

STARLINK

PORTUGAL

Filipe

Rodrigues

MEC PORTUGAL

PORTUGAL

Carlos

Cunha

MEC PORTUGAL

RUSSIA

Artem

Ivanov

BBDO MOSCOW

RUSSIA

Anton

Chalov

BBDO MOSCOW

SPAIN

Armando

Estevez

MINDSHARE

SPAIN

Amparo

Navas

MINDSHARE

SWEDEN

Mathias

Svensson

DOE BLOMBERG GOTTBERG

SWEDEN

Anton

Ström

SCHOLZ & FRIENDS STOCKHOLM

THE

Fabian

De Vries

DUTCH YOUNG CREATIVES

NETHERLANDS

THE

René

Van der Mark

DUTCH YOUNG CREATIVES

NETHERLANDS

TURKEY

Nisan

Ilciz

OMD

TURKEY

Tulin

Erdem

OMD

UNITED KINGDOM

Rhianwen

Hart

STARCOM MEDIAVEST GROUP

UNITED KINGDOM

Hayati

Alaluf

STARCOM MEDIAVEST GROUP

USA

Abby

Grauman

OMNICOM MEDIA GROUP

USA

Kiersten

Timpe

OMNICOM MEDIA GROUP

VIETNAM

Nga

Phan Vu Quynh

MINDSHARE VIETNAM

VIETNAM

Tuan

Dang Duc

MINDSHARE VIETNAM

Young Lions Design Teams

Country

Competitor

Competitor

Company

First Name

Last Name

BELARUS

Yana

Gerasimovich

SALMON PROXIMTIY

BELARUS

Dzmitry

Krauchanka

SALMON PROXIMTIY

BRAZIL

Eduardo

Tallia

LODUCCA

BRAZIL

Johann

Vernizi

ALMAPBBDO

CHINA

Wei

Liu

WIEDEN+KENNEDY SHANGHAI

CHINA

Hong

Yao

WIEDEN+KENNEDY SHANGHAI

COLOMBIA

Daniel Felipe

Marín Zapata

SANCHO BBDO

COLOMBIA

Camilo Augusto

Jimenez

SANCHO BBDO

Guzmán

COSTA RICA

Meylin

Burgos

OGILVY & MATHER COSTA RICA

COSTA RICA

Gwenaëlle

Kerinec

OGILVY & MATHER COSTA RICA

Elizabeth

DENMARK

Julius

Harrebek

SCANDINAVIAN DESIGN GROUP

DENMARK

Winnie

Andersen

NORGARD MIKKELSEN

DOMINICAN

Danilda

Estevez

INTERAMERICA/LOWE

REPUBLIC

WORLDWIDE

DOMINICAN

Eliu

Bueno

INTERAMERICA/LOWE

REPUBLIC

WORLDWIDE

GERMANY

Stefanie

Golla

KOLLE REBBE

GERMANY

Dominique

Winkel

KOLLE REBBE

GREECE

Evridiki

Gavalaki

MINDWORKS

GREECE

Maria Christina

Laskaridou

MINDWORKS

ITALY

Luca

Fontana

DLV BBDO

ITALY

Andrea

Fagiolari

DLV BBDO

JAPAN

Takuro

Nakajima

BEACON/LEO BURNETT

JAPAN

Takaya

Masuda

BEACON/LEO BURNETT

NIGERIA

Jessica

Onuwabhagbe

X3M IDEAS

NIGERIA

Omaga

Idirigbe

X3M IDEAS

NORWAY

Eric William

Rother

ANTI BERGEN

NORWAY

Sindre

Holm

ANTI BERGEN

POLAND

Emilia

Szkurlat

DDB WARSAW

POLAND

Tomasz

Bujok

DDB WARSAW

PORTUGAL

Patrick

Santos

BRANDIA CENTRAL

PORTUGAL

Micaela

Neto

BRANDIA CENTRAL

RUSSIA

Sergey

Karmanov

RUSSIA DIRECT

RUSSIA

Ksenia

Grechishkina

RUSSIA DIRECT

SRI LANKA

Sithum

Walter

LEO BURNETT SOLUTIONS

SRI LANKA

Shayani

Obeyesekere

LEO BURNETT SOLUTIONS

SWEDEN

Tobias

Eriksson

ESSEN INTERNATIONAL

SWEDEN

Li

Jian

ESSEN INTERNATIONAL

Young Lions Film Teams

Country

Competitor

Competitor

Company

First Name

Last Name

ARGENTINA

Guilherme

Oliveira Branco

DAVID

ARGENTINA

Guilherme

Aliaga Pueyrredon

DAVID

AUSTRALIA

Carl

Robertson

GPY&R BRISBANE

AUSTRALIA

Tristan

Viney

GPY&R BRISBANE

AUSTRIA

Robert

Summerfield

VICE CEE / SUPER-FI

AUSTRIA

Sebastian

Hofer

LOWE GGK

BELARUS

Leanid

Pashkouski

PUBLICIS HEPTA BELARUS

BELARUS

Maksim

Horbikau

PUBLICIS HEPTA GROUP

BRAZIL

Jorge

Brivilati

LA CASA DE LA MADRE

BRAZIL

Marcelo

Tolentino

ALMAPBBDO

BULGARIA

Vladimir

Gerasimov

NOBLE GRAPHICS\TBWA

BULGARIA

Zhelez

Atanasov

NOBLE GRAPHICS\TBWA

CANADA

Justin

Luu

RIVET

CANADA

Carol

Hung

RIVET

CHILE

Cristián Felipe

Montegu

McCANN ERICKSON

Villalobos

CHILE

Tania Libertad

Ovalle

McCANN ERICKSON

Steembecker

CHINA

Xuanyu

Zhang

JWT

CHINA

Jing

Jin

JWT

COLOMBIA

David Alexander

Correa Ramirez

OGILVY & MATHER COLOMBIA

COLOMBIA

César Humberto

Castaño Salazar

OGILVY & MATHER COLOMBIA

COSTA RICA

Sergio

Chinchilla

GARNIERBBDO

COSTA RICA

Diego

Campos

TRIBU DDB

DENMARK

Theis

Ferrall

DENMARK

Asbjørn

Severin

DOMINICAN

Kelvin

Feliz

ADVANCE MEDIA CENTRE

REPUBLIC

DOMINICAN

Lorena

Feliz

ADVANCE MEDIA CENTRE

REPUBLIC

FINLAND

Henri

Haka

HASAN & PARTNERS

FINLAND

Eino

Korkala

TBWA\HELSINKI

GERMANY

Marie Sophie

Legat

HEIMAT

GERMANY

Johannes

Schroeder

CZAR FILM

GREECE

Evangelos

Argyropoulos

GREECE

Panagiotis

Papamatthaiou

OGILVYONE WORLDWIDE

ATHENS

GUATEMALA

Marvin Vinicio

Girón Castillo

BBDO GUATEMALA

GUATEMALA

Manner Daniel

Taracena

BBDO GUATEMALA

Carranza

HUNGARY

Bence

Bodnár

DDB BUDAPEST

HUNGARY

Péter

Babucs

KIROWSKI ISOBAR

ITALY

Simone

Di Laus

LEAGAS DELANEY ITALIA

ITALY

Marcello

Frisardi

MARCELLO FRISARDI

JAPAN

TBC

JAPAN

TBC

KAZAKHSTAN

Nikita

Tyulyupov

MOVATORS

KAZAKHSTAN

Evgeniy

Frolov

GREENLAMP

LITHUANIA

Aistė

Jurevičienė

NEW AGENCY

LITHUANIA

Dovydas

Stonkus

NEW AGENCY

MEXICO

Diana Paulina

Rodriguez Rojo

BBDO MEXICO

MEXICO

Viridiana

Rodríguez Barajas

BBDO MEXICO

Alejandra

NEW ZEALAND

Nicholas

Dellabarca

DDB GROUP NEW ZEALAND

NEW ZEALAND

Craig

McLeod

DDB GROUP NEW ZEALAND

NIGERIA

Olanrewaju

Yusuf

ETU ODI

NIGERIA

Oluwatosin

Sanni

ETU ODI

NORWAY

Helena

Egeland

KITCHEN LEO BURNETT

NORWAY

Helene

Egeland

KITCHEN LEO BURNETT

POLAND

Bartek

Walczuk

180HEARTBEATS+JUNG von

MATT

POLAND

Jakub

Sagan

K2 INTERNET

PORTUGAL

Elisabet

Gonsalves

McCANN LISBON

PORTUGAL

Rui

Antunes

OGILVY & MATHER PORTUGAL

PUERTO RICO

Gabriela

Bonilla

JWT SAN JUAN

PUERTO RICO

Diana

Hernandez

JWT SAN JUAN

RUSSIA

Alexander

Shtefanets

POSSIBLE HUNGRY BOYS

RUSSIA

Andrey

Paukov

THE DIRECTORS

SINGAPORE

Aik Tiao

Tay

DDB GROUP SINGAPORE

SINGAPORE

Ruiming

He

TUSITALA

SOUTH AFRICA

Sonia

Dearling

CINEMARK

SOUTH AFRICA

Marina Tanya

Andreoli

CINEMARK

SOUTH KOREA

Eu Sun

Son

CHEIL WORLDWIDE

SOUTH KOREA

Kayoung

Seo

CHEIL WORLDWIDE

SRI LANKA

Amanda

Aluvihare

JWT SRI LANKA

SRI LANKA

Dinesh

Maheswaran

JWT SRI LANKA

SWITZERLAND

Christopher

Sapiain Wetter

ADVICO Y&R

SWITZERLAND

Raymi

Mendoza

ONE MARKETING SERVICES

THAILAND

Itt

Sukthongchaikul

Y&R THAILAND

THAILAND

Kanon

Umpornsirirat

OGILVY & MATHER THAILAND

THE NETHERLANDS

TBC

THE NETHERLANDS

TBC

TURKEY

Burcu

Tamer

PUCK COMMUNICATION

TURKEY

Melis

Gokcen

PUCK COMMUNICATION

UNITED KINGDOM

Elliot

Starr

LEO BURNETT LONDON

UNITED KINGDOM

Laura

Clark

LEO BURNETT LONDON

USA

James

Laporte

DIGITASLBI

USA

Jordan

Pick

DIGITASLBI

USA

Anick

Hernandez

GRUPO GALLEGOS

USA

Graham

Davis

GRUPO GALLEGOS

 

Young Marketers Teams

Country

Delegate First

Delegate Last

Company

Name

Name

ARGENTINA

Marisol

Diaz Rozic

PEPSICO

ARGENTINA

Marianela

Frick

PEPSICO

AUSTRALIA

Pippa

Kulmar

NEWS CORP AUSTRALIA

AUSTRALIA

Laura

Jenkins

AREA 51, FOXTEL

MANAGEMENT

AUSTRIA

Ulrike

Köstinger

SALZBURGER FESTSPIELE

AUSTRIA

Elzbieta

Huzar

MYSUGR

BANGLADESH

Sabbir

Ahmed

GRAMEENPHONE

BANGLADESH

Tarek

Abdullah Al-Munim

GRAMEENPHONE

BELARUS

Liliya

Apiok

FE VELCOM

BELARUS

Anastasiya

Kaliadka

FE VELCOM

CANADA

Jessica

Leung

PROCTER & GAMBLE

CANADA

Hassan

Mokdad

PROCTER & GAMBLE

CHINA

Weihong

Wu

TBC

CHINA

Jiekai

Chen

TBC

COSTA RICA

Geoconda

Fernandez

GTECH

COSTA RICA

Melissa

Quiros

FLORIDA BEBIDAS

DOMINICAN

Jennifer

Terrero

QUALA

REPUBLIC

DOMINICAN

Victoria

Feliz

QUALA

REPUBLIC

FINLAND

Juho

Mikkonen

UNILEVER FINLAND

FINLAND

Reetta

Noukka

UNILEVER FINLAND

GERMANY

Laura

Bindon

VIVERIA

GERMANY

Enrico Jan

Hahne

PAYPAL DEUTSCHLAND

INDIA

Janvi

Parekh

HINDUSTAN UNILEVER

INDIA

Samyukta

Iyer

HINDUSTAN UNILEVER

NORWAY

Kristina

Velgaard

ORKLA

NORWAY

Per Ottar

Grotle

ORKLA

POLAND

Jan

Kastory

GE CAPITAL BANK

POLAND

Rafal

Marciniak

GE CAPITAL BANK

PORTUGAL

Abdul

Karim

EDP PORTUGAL

PORTUGAL

Ana

Lúcia Correia

EDP PORTUGAL

SPAIN

Gabriella

Campara

NH HOTELS

SPAIN

Poloma

Casillas Valdres

NH HOTELS

SRI LANKA

Munazza

Rafeek

UNILEVER

SRI LANKA

Vidhushi

Rambukwella

UNILEVER

TURKEY

Gokalp

Taskesen

PROCTER & GAMBLE

TURKEY

Esra

Erdogan

PROCTER & GAMBLE

Young Lions PR Teams

Country

Delegate First

Delegate Last

Company

Name

Name

AUSTRIA

Doris Christina

Steiner

KETCHUM PUBLICO

AUSTRIA

Pepita

Adelmann

KETCHUM PUBLICO

COLOMBIA

Sandra

Bernal de las Casas

McCANN ERICKSON PR

COLOMBIA

Fernado

Guevara

McCANN ERICKSON PR

GERMANY

Anna-Melina

Groos

PROFILWERKSTATT

GERMANY

Claudia

Becker

LESSING VON KLENZE

IRELAND

Martyn

Rosney

WILSON HARTNELL

IRELAND

Niamh

O'Keeffe

WILSON HARTNELL

JAPAN

Yuichiro

Okada

ASATSU-DK

JAPAN

Tetsuya

UMEDA

ASATSU-DK

NIGERIA

Efetive

Eguko

CHAIN REACTIONS

NIGERIA

NIGERIA

Ophylia

Ibekwe

CHAIN REACTIONS

NIGERIA

NORWAY

Martine

Fonstad-Smith

TRIGGER OSLO

NORWAY

Andreas

Ziener

TRIGGER OSLO

POLAND

Maciej

Sobieski

HAVAS PR

POLAND

Piotr

Młynek

HAVAS PR

PORTUGAL

Ana Margarida

Rosário

CUNHA VAZ &

ASSOCIADOS

PORTUGAL

Ana Rita

Delgado

CUNHA VAZ &

ASSOCIADOS

RUSSIA

Ksenia

Apresyan

POSSIBLE HUNGRY BOYS

RUSSIA

Grigorii

Skorupskii

POSSIBLE HUNGRY BOYS

SLOVAKIA

TBC

SLOVAKIA

TBC

SWEDEN

Joseph

Borenstein

COHN & WOLFE

SWEDEN

Linnéa

Rinäs

COHN & WOLFE

UNITED

Leila

Mountford

WEBER SHANDWICK

KINGDOM

UNITED

Kate

Sloan

WEBER SHANDWICK

KINGDOM